Datums: 20-07-2019
Ceļā: 42 dienas
Paveikti: 580 km
komentēt uz BORJOMI
Diena 39 [04/04/11]:Paskatīties taku uz Kebnekaisi.

Šodien laika apstākļi nav pārāk kaprīzi. Pa dienu nolēmu aizstaigāt un paskatīties taku uz Kebnekaisi. Spriežot pēc kartes, gandrīz virsotnē jābūt kaut kādai būdiņai. Katram gadījumam paķēru līdzi guļammaisu un paklājiņu.
No sākuma viss ir viegli un vienkārši – ej, skaties apkārt, baudi pavasari. Saēdos brūklenes – tās, kas pārcietušas ziemu, ir izsalušas un kļuvušas saldas, saldas. Tur, kur sniegs pakusis, vīd sarkanas odziņas. Tauta izklaidējas: helikopters ļaudis uzved augšā, un šie pēc tam uz slēpēm laižas lejā. O, un re, kur brieži ganās! Vienvārdsakot – idille.
Pēc tam sākas aiza un kāpiens augšup. No sākuma tā vienmuļi, tad – bāc! – un sākas pāreja. Un tad klints stūris tāds pamatīgs. Tā arī kāpju arvien augstāk un augstāk, uz augšu jau arī parasti vieglāk iet. Rāpjos vienā no pakalniem. Laiks sāk bojāties, pūš vējš, ceļas migla. Redzamība top arvien sliktāka. Stāvu pakalna galā un domāju, ko darīt. Iet atpakaļ nozīmē zaudēt četras stundas. Iet uz priekšu – tas nozīmē kāpt lejā pa stāvu krauju un pēc tam doties vēl augstāk, toties ir cerība pārnakšņot būdiņā. Tas ietaupītu laiku rīt, bet man nav nekādas informācijas, kas tā par būdu un kādā stāvoklī. Redzamība slikta, bet uzmundrina punktiņš uz GARMIN (GPS) un uzzīmētā taka. Tātad viss nemaz nav tik slikti – kustības virziens ir. Ir arī pieredze, spars un veiksme. Nolemju doties uz priekšu, lai rīt, cerot uz patīkamo laika prognozi, taptu apbalvots ar brīnumjauku laiku un nokļūšanu tuvu virsotnei.
Tā paiet vēl divas smaga darba pilnas stundas. Visnepatīkamākais ir kāpt lejup un tad atkal augšup. Tie, kas bijuši Monblānā, mani labi sapratīs. Tikai šeit, kaut arī tikai pāris kāpumi un kritumi, toties grūtāk pārvarami.
Ap plkst. 18-iem atrodu būdiņu, kas praktiski visa ir zem sniega. Pusstundu kašāju sniegu, lai tiktu iekšā pa durvīm, toties pēc tam esmu ticis pie jumta virs galvas. Būdiņa ir vasaras mītne, bez krāsns, iekšā ir –8°C, iekšpuse apsarmojusi, nu, kārtīga ledus valstība. Tā arī šī diena paiet.
Galvā griežas dažādi skaitļi un atmiņas par šo dienu. Maršruts no bāzes līdz virsotnei ir apmēram 11, 12 km uz vienā virzienā. Sešu stundu laikā esmu nogājis 10 km. Tātad rīt atliek 900 m plus 300 m kāpums. Kas nepavisam nav slikti. Ar tādām domām arī aizmiegu.

10 километров прошёл за 6 часов. На завтра остаётся 900 м и набор высоты почти 300 метров. Что уже совсем неплохо. На этом и засыпаю...

General Sponsorship:

Technical Sponsorship:


Travel Equipment:

Media Sponsorship:

Media Support: