Datums: 20-07-2019
Ceļā: 42 dienas
Paveikti: 580 km
komentēt uz BORJOMI
Diena#38 [03/04/11]: Vesels kā rutks!

Megadiena. No rīta – smalks, slapjš sniegs. Laiks bīdīties no šejienes prom kalna virzienā. Galvenais ir kaut kur izzagt brītiņu laika un nogaidīt piemērotu laiku, lai kāptu augšup. Nedaudz novirzos no maršruta, uzkāpju pārejā un tad jau visu laiku lejup, uz ieleju. Uz takas vietām ledus, vietām blīvs slapjš sniegs – nav visai patīkami pa tādu virsmu pārvietoties.
Ne pārāk ātri, bet pārliecinoši dodos noteiktajā virzienā. Pa brīžam uzpūš brāzmains vējš. Saule pāris reižu palūrēja gar milzīga mākoņa malu, lai atkal uzreiz pazustu. Tā arī šodien to vairs neredzēju. Jo zemāk, jo stiprāks vējš. Kādā brīdī sniega uz takas vairs nav – tikai zeme un akmeņi. Noņēmu slēpes un devos tālāk kājām.
Slēpes piestiprināju pie mugursomas. Tās gan darbojas kā bura, tomēr vismaz rokas brīvas. Vējš ir tik stiprs, ka brīžiem gāž no kājām. „Vēja piedzēries” - tas ir tad, kad ej, bet tevi šūpo no vienas puses uz otru. Bet tu mēģini kaut kā nebūt balansēt. Amizanta sajūta. Tādā veidā „ aizšūpojos” ap pusdiviem dienā līdz kalnu bāzei Kebnekaise. Četrās stundās – 19 km.
Aiz muguras kārtējais maršruta posms: Abisko–Kebnekaise. Jāatzīmē, ka šis reģions manā personīgajā TOP 3 dala 1. un 2. vietu ar Halti. Ainavas ir pasakainas, ielejas, kalni, un, pats galvenais, laika apstākļi pēdējās dienās bijuši labvēlīgi. No šī maršruta posma esmu guvis īstu baudījumu. Uz šo brīdi pieveikti 535 km.
Jūtams, ka tuvojas pavasaris. Mēģināju doties pāri ezeram, bet nekā – ledus netur. Bāzē paskatījos laika prognozi tuvākajām dienām – sola apmākušos laiku un sniegu. Kā saprotat, tas īpaši nerosina īstenot ideju uzkāpt „Zviedrijas jumtā” (tur ir diezgan stāvas kraujas, ziemā maz kas turp dodas, tādēļ arī takas faktiski nav). Vienīgā iespēja to īstenot būtu otrdien, kad sola mākoņainu laiku, bet bez sniega un ar minimālu vēju. Rīt grasos izlūkot maršrutu. Vietējie teic, ka vasarā uzkāpšana un nobrauciens aizņem aptuveni 10 stundas. Paskatīsimies, kas un kā būs, lai nav jānodarbojas ar zīlēšanu.
Kāda man nezināma iemesla dēļ ir problēmas ielādēt fotogrāfijas no mobilā tālruņa, tāpēc pagaidām jums jāpaliek bez bildēm. Daudzi, kas raksta vēstulītes, šausminās par to, ka manā play-list ir tikai 150 dzdiesmas. Steidzu stāstīt sīkāk, kas un kā: 1) nepaspeju salādēt dziesmas, nepietika laika; 2) Norvēģijā papildināju sarakstu no vietējo puišu datora ar 100 dziesmām. Vismaz kāda daudzveidība. Interesanti, ka visu pēdējo dienu staigaju bez pleijera, jo nemaz negribas ausīs kādu troksni. Atkarība uzvarēta! :)

General Sponsorship:

Technical Sponsorship:


Travel Equipment:

Media Sponsorship:

Media Support: