Datums: 20-07-2019
Ceļā: 42 dienas
Paveikti: 580 km
komentēt uz BORJOMI
Diena#20 [16/03/11]: Laipni lūgti Kilpisjarvi!

Ceļš ved lejup un lejup un, lūk, jau redzami ciemati, mājiņas. Uzmetu kalniem atvadu skatienu un slīdu lejup. Tiesa, Halti kalnu gars acīmredzot mani tik lēti vis negribēja laist projām, un es kārtīgi iekūleņoju kupenā. Viss kārtībā, tikai esmu izvārtījies sniegā! :)

 

Galvenā pietura paredzēta tūristu informācijas centrā, kur jāatrisina daži jautājumi, pēc tam – uz pastu, kur jāpienāk sūtījumam no „Lielās Zemes” (rezerves stiprinājumi slēpēm) un uz veikalu! :)

 

Informācijas centrā, izrādās, mani jau gaidīja. Patīkama dāma labākajos gados iztaujāja par manu ceļojumu, par iespaidiem, atbildēja uz jautājumiem. Te, starp citu, mani gaidīja arī vienīgais man vajadzīgās kartes eksemplārs ar manu maršrutu. Diemžēl šīs kartes vairs nedrukā un tagad vien izpārdod to, kas atlicis no pēdējās tirāžas. Žēl, jo šīs kartes analogu papīra formātā nekur neesmu redzējis.

 

Nākamais mērķis – pasts, taču gājiens izrādās velts. Nu, nekas, pasta buss pienāk katru dienu pulksten 16.30, tā ka nāksies pagaidīt.

 

Bet pagaidām – uz veikalu! „K-extra” ir vienīgais lielveikals. Nu, nosacīti liels. Cenas samērā augstas, izvēle – vidēja. BET! Te ir arbūzi, zemenes, kazenes un tamlīdzīgi eksotiski produkti. Bumbieri gan bija tādi – ne visai, izvēlējos vienu, kas bija salīdzinoši maz iebojāts. Toties kompensēju to ar ābolu. Tālāk sekoja kartupeļi, cukīni, sīpoli, ķiploki, tomāti. Vēl traki esmu sailgojies pēc maizes. Taču tās ir tikai vēlmes, jo patiesībā pa ceļam tādā īstā badā neesmu bijis.

Vispār šī diena ir visai normāla – spīd saule, tiek risināti dažādi jautājumi... Līdz informācijas centra slēgšanai pasēdēšu te (šeit ir internets, tiesa, ziemeļu variants – divas stundas maksā 5 eiro), bet pēc tam došos uz nakšņošanas vietu.

 

Manī ir iemājojis miers, un es rāmi uztveru un pieņemu visu, kas notiek. Arī ierašanās Kilpisjarvi ir jauks notikums, iespēja atpūsties, uzņemt spēkus pirms jauna un ilgstoša pārgājiena. Cik ilgi turpināsies šī iespēja, ir atkarīgs no „FinlandPost”, kas gādā šurp man paredzēto sūtījumu.

 

Visiem sveicieni un neslinkojiet, vairāk kustieties, tad jums viss būs un notiks! :)

 

General Sponsorship:

Technical Sponsorship:


Travel Equipment:

Media Sponsorship:

Media Support: